السلام علیک یا سیدالساجدین، یا امام سجاد (علیه‌السلام)

گویی نماز، دلتنگ عبادت اوست و خاک، دلواپسِ سجده‏هایش...
گویی دعا، منتظر ترنم اوست و صحیفه، در انتظار تبسم دست‏هایش...
گویی جهاد، آیینه ایمان اوست و واژه‏ها، در انتظار جلوه خطبه‏هایش...
گویی عاشورا، منتظر حضور اوست و کربلا منتظر ادامه نگاهش؛ نگاهی که نورانی دیدن و نورانی اندیشیدن را به نسل‏های خاموش بیاموزد...
امروز روز توست؛ روز نیایش مطلق در سکوت دقایق خفته تاریخ.
تمام کلمات، به دنیا می‏آیند تا بی‏بهانه بر لب‏های تو جاری شوند. حتی، این همه کلمه، در مقابل لب‏های همیشه ستایش‏گر تو، کم می‏آورند.
تو آمده‏ای تا امام ماندگارترین دعاهای جاودانگی باشی. آمده‏ای تا همیشه با دعاهای تو به خداوند نزدیک شویم...
انگار دعای همه پیامبران را از آدم تا خاتم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله، ذکر گفته‏ای و اشک ریخته‏ای؛ و امروز آمده‏ای تا راز شگفت کلمات را به کائنات بیاموزی.
آمده‏ای تا پیام‌رسان کلمات شگفتی باشی که همه؛ نشانه‏های خداوندند؛ کلماتی که واژه به واژه، بوی صبر و عشق و مهربانی می‏دهند، کلماتی از جنس مهربانی خداوند در اولین روزهای آغاز آفرینش، کلماتی از جنس رستگاری، کلماتی که بوی خالصانه تو را می‏دهند...
لب که می‏گشایی، کائنات، با تو به تسبیح می‏ایستند و کلمات، آغاز رسیدن می‏شوند. زیباترین راه رسیدن به خداوند را آموخته‏ای. تو آمده‏ای تا بوسه‏های ما، پیشانی گرامی تو را برای آرام گرفتن داشته باشد.

 امام سجاد (ع) فرموده‌اند:
در شگفتم از کسی که از غذا می‌پرهیزد تـا گـرفـتـار زیـان آن نشـود؛ ولی از گـناه پـرهـیز نمی‌کند تا گرفتار ننگ و عار آن نگردد.

کشف الغمه: ج 2، ص 107 

/ 3 نظر / 34 بازدید
موعود

امشب كه در بهشت وا می‌گردد هـــر درد نگفتنی دوا می‌گردد از یمن ولادت امام ســـــجاد (ع) حاجات دل خسته روا می‌گردد باسلام ممنون ازحضورگرمتان دروب نوشت موعود ولادت حضرت عباس وامام سجادمبارک باد امیدوارم موفق وسربلندباشید (اللهم عجل لولیک الفرج)

taheri

سه گل روییده اندر باغ احساس گل سوسن گل لاله گل یاس گل اول که ماه عالمین است عزیز فاطمه نامش حسین است گل دوم نگر غرق است در فضل امیر مرتضی نامش ابا الفضل گل سوم گل میعاد باشد امام چهارمین سجاد باشد سلام بر شما دوست عزیز شاد و سالم باشین اللهم عجل لولیک الفرج التماس دعا یاعلی [گل][گل][گل]

یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها

سلام.خدا قوت شهیدسیدمرتضی آوینی:
 شهادت زیباست، اما مثل مرد پای بیرق انقلاب ایستادن از آنهم زیباترست. خون دادن برای خمینی زیباست، اما خون دل خوردن برای خامنه ای از آنهم زیباترست.
 تشکر از حضور شما.با اجازه وبلاگ شما لینک شد. سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) صلوات اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم در پناه قرآن و اهل بیت