قالب وبلاگ

امام صادق (ع) فرمودند:

هر جوان مومنی که قرآن تلاوت کند، قرآن با گوشت و خونش می آمیزد و خداوند او را با فرشتگان – که سفیر خدایند و بزرگوارانی نیک هستند – همراه می گرداند و در روز رستاخیز، قرآن، بازدارنده او از دوزخ است.

قرآن در روز رستاخیز می گوید: پروردگارا! به راستی، هر عمل کننده ای به پاداش کردار خویش رسید؛ جز عمل کنندگان به من ؛ پس گران قدر ترین عطایای خود را به او ده؛ پس خدای گرامی و بزرگ، دو جامه از جامگان بهشت را به او بپوشاند و تاج شکوهمندی را بر سرش نهد؛ سپس خداوند، خطاب به قرآن می فرماید: آیا راضی شدی؟

قرآن می گوید: پروردگارا! به پاداشی برتر از این امید داشتم؛ پس خداوند، امان نامه ای را بر دست راستش و جاودانگی در بهشت را بر دست چپش دهد؛ پس آنگاه که آن جوان به بهشت درآید و او را گفته آید که آیه ای تلاوت کن و درجه ای را برفراز رو؛ سپس به قرآن خطاب شود: آیا آن چه که آرزو داشتی، به او دادیم و تو را خرسند ساختیم؟

قرآن می گوید: آری، پروردگارا!

شیخ صدوق، ثواب الاعمال، صفحه 231

[ ٢ مهر ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳٥ ‎ب.ظ ] [ کانون اقامه نماز طه ] [ گواه () ]
نقل خبر و مطلب از وبلاگ،‌ با درج نام وبلاگ کانون اقامه نماز "طه" بلامانع است
لینک دوستان
امکانات وب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

ایجاد خبرنامه ایمیلی