قالب وبلاگ

درکتاب عیون ازحضرت رضا علیه السلام از پدران بزرگوارشان از امیرالمومنین علیه السلام فرموده:
خدای تعالی فرمود: فاتحه الکتاب را بین خودم و بنده ام تقسیم کردم،نصفش از من و نصفش از بنده من است.وبنده ام هر چه بخواهد به او می دهم،

چون او می گوید :"بسم الله الرحمن الرحیم" خدای عزوجل می گوید :"بنده ام کار خود با نام من آغاز کرد و برمن است این که امور او را دران کار تتمیم کنم،ودر احوالش برکت بگذارم.

وچون او می گوید "الحمدلله رب العالمین" پروردگار متعالش می گوید:بنده من مرا حمد گفت،و اقرار کرد:که نعمت هائی که در اختیار دارد،از ناحیه ی من است،و بلایی که به وی نرسیده باز به لطف و تفضل من است،ومن شما فرشتگان را گواه می گیرم که نعمت های دنیایی و آخرتی او را زیاده نموده ، بلاهای آخرت را از او دور کنم،همان طور که بلاهای دنیا را از او دور کردم.

وچون می گوید:"الرحمان الرحیم"خدای جل جلالش می گوید: بنده ام شهادت داد :که من رحمان و رحیم هستم،من نیز شما را شاهد می گیرم  که بهره او را از نعمت و رحمت خود فراوان ساخته ، نصیبش را از عطاء خودم جزیل و بسیار می کنم.

وچون او می گوید:"مالک یوم الدین"،خدای تعالایش می گوید:شما شاهد باشید همان طور که بنده ام اعتراف کرد به اینکه من مالک روز جزا هستم ،درآن روز که روز حساب است، حساب او را آسان می کنم، و حسنات او را قبول نموده،از گناهانش صرف نظر می کنم.

وچون او می گوید: "ایاک نعبد"،خدای عزوجلش می فرماید: بنده ام راست گفت، و به راستی مرا عبادت کرد و به همین جهت شما را گواه می گیرم در برابر عبادتش پاداشی دهم که هر کس که درعبادت راه مخالف اورا رفته بحال او رشک برد.

و چون می گوید: "و ایاک نستعین"،خدای تعالایش می گوید:بنده ام ازمن استعانت جست، و به سوی من پناهنده گشت، من نیز شما را شاهد می گیرم که او را در امورش اعانت کنم، ودر شدائدش بدادش برسم و در روز گرفتاریش دست اورا بگیرم.

وچون او میگوید" اهدنا الصراط المستقیم" تا آخر سوره،خدای عزوجلش می گوید:
همه اینها و آنچه غیر اینها درخواست کند برآورده است، من همه خواسته هایش استجابت کردم، و آنچه آرزو دارد برآوردم و از آنچه می ترسد ایمنی بخشیدم.

منبع: تفسیر المیزان ،جلد 1،صفحات 74 و75

[ ٢۱ فروردین ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ] [ کانون اقامه نماز طه ] [ گواه () ]
نقل خبر و مطلب از وبلاگ،‌ با درج نام وبلاگ کانون اقامه نماز "طه" بلامانع است
لینک دوستان
امکانات وب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

ایجاد خبرنامه ایمیلی