قالب وبلاگ

نماز که پایان یافت ، باید نشست و دعا خواند و ذکر گفت و خدا را ستایش کرد و از او حاجت خواست و حالت معنوى نماز و صورت زیباى عبادت و بندگى را، تا مدتى پس از اتمام نماز، نگه داشت . استمرار بخشیدن به حالت نماز و خواندن دعاهاى مستحب ، ((تعقیب )) نماز است .
تعقیبات ، نوعى بدرقه نماز است . همانگونه که اذان و اقامه نوعى استقبال از نماز است .
مهمانى حق میزبان را ادا مى کند که قبل از طعام و پس از آن نیز با صاحبخانه ، گفت و گو و احوالپرسى و حضور در محضر داشته باشد. و گرنه آنکه خود را به سر سفره برساند و همین که خورد، فوراًو بى خداحافظى و بى تشکّر، برخاسته و میزبان را ترک کند، بى ادبى کرده است .
نماز، فریضه اى الهى است . ولى پیش از نماز، در مسجد و مصلاّ به انتظار آن نشستن ، اذان و اقامه گفتن ، ذکرها و دعاهاى مستحب پیش از نماز را خواندن ، به استقبال نماز رفتن است . و تعقیبات هم ، بدرقه آن محسوب مى شود. بى اعتنایى به تعقیبات ، بى علاقگى به نماز را مى رساند.

عکس از: توحید هاشم خانی

[ ٤ بهمن ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ ] [ کانون اقامه نماز طه ] [ گواه () ]
نقل خبر و مطلب از وبلاگ،‌ با درج نام وبلاگ کانون اقامه نماز "طه" بلامانع است
لینک دوستان
امکانات وب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

ایجاد خبرنامه ایمیلی