قالب وبلاگ

مردم ما و جامعه‏ى ما و بخصوص جوانان ما - که اکنون بار امانت سنگینى را بر دوش گرفته‏اند - باید نماز را منبع قدرتى لایزال بدانند و در برابر جبهه‏ى فساد و بى‏عدالتى و کجروى که امروز بشریت را تهدید مى‏کند، از نماز و یاد خدا نیرو بگیرند. میدان مبارزه‏یى که امروز پیش روى ماست، ما را به تکیه‏گاه مستحکم ذکر خدا و امید و اعتماد به او، بیش از همیشه و پیش از همه محتاج مى‏سازد؛ و نماز آن سرچشمه‏ى جوشانى است که این امید و اعتماد و قدرت معنوى را به ما مى‏بخشد.

نمازِ باحضور و باتوجه، نمازى که از یاد و ذکر سرشار است، نمازى که آدمى در آن با خداى خود سخن مى‏گوید و به او دل مى‏سپارد، نمازى که والاترین معارف اسلام را پیوسته به انسان مى‏آموزد، چنین نمازى انسان را از پوچى و بى‏هدفى و ضعف مى‏رهاند و افق زندگى را در چشمش روشن مى‏سازد و به او همت و اراده و هدف مى‏بخشد و دل او را از میل به کجروى و گناه و پستى نجات مى‏دهد. از این روست که نماز در همه‏ى حالات، حتّى در میدان نبرد و سخت‏ترین آزمایشهاى زندگى، اولویت خود را از دست نمى‏دهد. انسان همیشه به نماز محتاج است، و در عرصه‏هاى خطر، محتاجتر.

 
پیام مقام معظم رهبری به اولین اجلاس سالیانه‏ى اقامه‏ى نماز در مشهد مقدس‏

15/07/1370

عکس از : حامد کریم زاده

[ ۸ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ] [ کانون اقامه نماز طه ] [ گواه () ]
نقل خبر و مطلب از وبلاگ،‌ با درج نام وبلاگ کانون اقامه نماز "طه" بلامانع است
لینک دوستان
امکانات وب

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

ایجاد خبرنامه ایمیلی